
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Height | 830 µm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 27 MHz |
| Interface | I²C |
| Bandwidth | 27 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | NTSC, PAL |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 10 |
| Operating Supply Current | 35 mA |
| Resolution | 1.25 B |
| Number of D/A Converters | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Interface Type(Data Interface) | I²C |
| Analog Supply Voltage | 2.8 V, 3.3 V |
Stock: 109
Distributors
pcbx
Unit Price$9.01156
Ext.Price$9.01156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.01156 | $9.01156 |
| 10 | $7.10673 | $71.06730 |
| 25 | $6.63117 | $165.77925 |
| 50 | $6.36444 | $318.22200 |
| 100 | $6.10847 | $610.84700 |
